| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 432 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 432 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4320V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4320V.
| 860010480023 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010480023.pdf | |
| EKZN800ELL152MMP1S | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN800ELL152MMP1S.pdf | |
| 10ZL1200MEFC10X20 | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZL1200MEFC10X20.pdf | |
| 350CFX33MEFC12.5X25 | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 350CFX33MEFC12.5X25.pdf | |
| 25PX4700MEFCGC16X25 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25PX4700MEFCGC16X25.pdf | |
| EKXJ201ELL181MUN3S | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL181MUN3S.pdf | |
| B43540A2477M82 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A2477M82.pdf | |
| MALIEYH07AC522D02K | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 32 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AC522D02K.pdf | |
| B43504E2687M67 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2687M67.pdf | |
| 381LR181M450A012 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR181M450A012.pdf | |
| E36D500LPN751MAB7M | 750µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN751MAB7M.pdf | |
| 600D107F050DG4 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5 Ohm @ 120Hz | 600D107F050DG4.pdf | |
| CGS124UNX5L3PD | 120000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3 mOhm @ 120Hz | CGS124UNX5L3PD.pdf | |
| SMH63VN272M22X35T2 | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 92 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH63VN272M22X35T2.pdf | |
| EET-UQ2E821HA | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 243 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2E821HA.pdf |