| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4302V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 43K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4302V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4302V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4302V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4302V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4302V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4302V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4302V.
| LLS1V183MELB | 18000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1V183MELB.pdf | |
| EET-UQ2V681EA | 680µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V681EA.pdf | |
| UVZ1A472MHD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A472MHD.pdf | |
| ULD2A4R7MDD1TD | CAPACITOR | ULD2A4R7MDD1TD.pdf | |
| 25MS510MEFCTZ5X5 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 25MS510MEFCTZ5X5.pdf | |
| 6.3MH7100MEFCT56.3X7 | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 6.3MH7100MEFCT56.3X7.pdf | |
| UMA1H100MDD1TE | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1H100MDD1TE.pdf | |
| MAL209770109E6 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1500 Hrs @ 85°C | MAL209770109E6.pdf | |
| 475KFM450MFJG | ELECTROLYTIC | 475KFM450MFJG.pdf | |
| EEU-FC2A560B | 56µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A560B.pdf | |
| 100ZL680MEFCCA18X40 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100ZL680MEFCCA18X40.pdf | |
| 400SXC100MEFCSN22X35 | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 400SXC100MEFCSN22X35.pdf | |
| 510DX107M035CC2D | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.326 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 125°C | 510DX107M035CC2D.pdf | |
| LLS2Z222MELC | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z222MELC.pdf | |
| MAL219847221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 434 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219847221E3.pdf |