| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4301V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.3K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4301V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4301V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4301V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4301V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4301V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4301V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4301V.
| UUA1H010MCL1GS | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | UUA1H010MCL1GS.pdf | |
| LNT1E684MSE | 680000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | LNT1E684MSE.pdf | |
| UPS0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS0J471MPD1TD.pdf | |
| EKXJ161ELL101MK20S | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ161ELL101MK20S.pdf | |
| EKY-100ELL272MM15S | 2700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKY-100ELL272MM15S.pdf | |
| ELXV6R3ELL562MM20S | 5600µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL562MM20S.pdf | |
| EKXJ351EC3101MUP1S | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351EC3101MUP1S.pdf | |
| ESMQ160ELL153MM40S | 15000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ160ELL153MM40S.pdf | |
| EKMS181VSN122MQ45S | 1200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN122MQ45S.pdf | |
| B43305F2827M80 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305F2827M80.pdf | |
| E36D161LPN562TCA5N | 5600µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D161LPN562TCA5N.pdf | |
| GRM155R60J105ME19D | 1µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R60J105ME19D.pdf | |
| GRM21BR71H154KA01L | 0.15µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM21BR71H154KA01L.pdf | |
| CGB2A1X6S1A474K033BC | 0.47µF 10V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGB2A1X6S1A474K033BC.pdf | |
| C2012CH2A822J125AA | 8200pF 100V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH2A822J125AA.pdf |