| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4300V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4300V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4300V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4300V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4300V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4300V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4300V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4300V.
| EEE-HA1V470UP | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1V470UP.pdf | |
| 860080374009 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860080374009.pdf | |
| MALREKB05DD410D00K | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 270 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB05DD410D00K.pdf | |
| UHV1V471MPD1TD | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1V471MPD1TD.pdf | |
| 687CKR050M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 244 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 687CKR050M.pdf | |
| MAL202118152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 122 mOhm 8000 Hrs @ 85°C | MAL202118152E3.pdf | |
| LLS1J392MELB | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1J392MELB.pdf | |
| MALIEYN07BC510H02K | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 42 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BC510H02K.pdf | |
| E36D3B1HPN391MA54M | 390µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 513 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D3B1HPN391MA54M.pdf | |
| MAL210417151E3 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 735 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210417151E3.pdf | |
| B43305A2278M67 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A2278M67.pdf | |
| CGS402T200V3C | 4000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 62 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS402T200V3C.pdf | |
| EEV-FK1C471GP | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1C471GP.pdf | |
| B43084F2476M | 47UF 250V 16X20 SINGLE END | B43084F2476M.pdf | |
| URY2D330MHD1TN | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2D330MHD1TN.pdf |