| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.22K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.22k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4221V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4221V.
| UVR1C101MDD1TA | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1C101MDD1TA.pdf | |
| ECA-1HM220 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-1HM220.pdf | |
| UMW1HR33MDD1TP | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1HR33MDD1TP.pdf | |
| ESMQ250ELL101ME11D | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ250ELL101ME11D.pdf | |
| 860010281031 | 18000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010281031.pdf | |
| 478LBA035M2BD | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 141.09 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 478LBA035M2BD.pdf | |
| UCX1V182MNS1MS | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 35 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V182MNS1MS.pdf | |
| B43508C9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C9337M.pdf | |
| 50ZL56MEFCT16.3X11 | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 50ZL56MEFCT16.3X11.pdf | |
| UPJ1A221MED1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1A221MED1TA.pdf | |
| B41896C6687M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 186 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C6687M.pdf | |
| EKMH630VSN392MR35S | 3900µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 64 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN392MR35S.pdf | |
| 380LX183M016J022 | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX183M016J022.pdf | |
| EET-HC2G101HA | 100µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.824 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G101HA.pdf | |
| B41505A4229M7 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 17 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A4229M7.pdf |