| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4220V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 422 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4220V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4220V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 422 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4220V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4220V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4220V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4220V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4220V.
| UPS2CR47MED1TD | 0.47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS2CR47MED1TD.pdf | |
| LGUW6561MELC | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGUW6561MELC.pdf | |
| 860010773012 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010773012.pdf | |
| UWS1H220MCL1GS | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS1H220MCL1GS.pdf | |
| AVS106M63D16T-F | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 29.9 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS106M63D16T-F.pdf | |
| 100YXG68MEFC10X16 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXG68MEFC10X16.pdf | |
| B41866C8227M000 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 176 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C8227M000.pdf | |
| 517D338M016EK6AE3 | 3300µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D338M016EK6AE3.pdf | |
| 380LX821M160H042 | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 260 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX821M160H042.pdf | |
| ELXS161VSN152MR35S | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS161VSN152MR35S.pdf | |
| B43501B9337M82 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9337M82.pdf | |
| MAL212325221E3 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.5 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212325221E3.pdf | |
| MAL210659332E3 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 29 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210659332E3.pdf | |
| MAL209577122E3 | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 85 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL209577122E3.pdf | |
| PSU24335 | 243µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU24335.pdf |