| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 41.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 41.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4122V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4122V.
| B41858C9477M | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 68 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C9477M.pdf | |
| UHW2A391MHD3TN | 390µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW2A391MHD3TN.pdf | |
| UCM1V220MCL1GS | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1V220MCL1GS.pdf | |
| TVX1J220MAD | 22µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1J220MAD.pdf | |
| EEE-FK1H221A | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD | EEE-FK1H221A.pdf | |
| MAL213634182E3 | 1800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213634182E3.pdf | |
| MAL209352271E3 | 270µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 470 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MAL209352271E3.pdf | |
| 420KXW56MEFC14.5X30 | 56µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 420KXW56MEFC14.5X30.pdf | |
| MAL215837103E3 | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 48 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215837103E3.pdf | |
| B43501A567M2 | 560µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 240 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A567M2.pdf | |
| B43511C477M | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 320 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511C477M.pdf | |
| E36D201HPN123MDB7M | 12000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 14.5 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN123MDB7M.pdf | |
| MAL250016562E3 | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 26 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250016562E3.pdf | |
| B41041A8475M | 4.7µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A8475M.pdf | |
| GRM155R71H392JA01D | 3900pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71H392JA01D.pdf |