| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4121V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.12K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4121V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4121V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.12k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4121V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4121V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4121V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4121V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4121V.
| EEU-FR1A152 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1A152.pdf | |
| EEU-FR1C121 | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C121.pdf | |
| 860020272001 | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020272001.pdf | |
| MLP152M080EK0A | 1500µF 80V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 106 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP152M080EK0A.pdf | |
| 25ZT150M8X11.5 | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | 25ZT150M8X11.5.pdf | |
| 25ZLK820MT810X20 | 820µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 25ZLK820MT810X20.pdf | |
| AEB686M2DU44B-F | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | AEB686M2DU44B-F.pdf | |
| 381LR331M250H022 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 452 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | 381LR331M250H022.pdf | |
| E80D500VNN222AQ30N | CAP ALUM 2200UF 50V RADIAL | E80D500VNN222AQ30N.pdf | |
| ELXM221VSN821MA30S | 820µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM221VSN821MA30S.pdf | |
| ELXS401VSN561MR50S | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS401VSN561MR50S.pdf | |
| E36D500LPN223TAB7M | 22000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN223TAB7M.pdf | |
| 600D226F075DD5 | 22µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D226F075DD5.pdf | |
| E37F501CPN822MEM9M | 8200µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 12 mOhm 5000 Hrs @ 85°C | E37F501CPN822MEM9M.pdf | |
| UVZ1J220MDH | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1J220MDH.pdf |