| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF4023V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 402K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF4023V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF4023V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 402k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF4023V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF4023V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF4023V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF4023V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF4023V.
| MAL213818152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213818152E3.pdf | |
| 250LEX6.8MEFC8X11.5 | 6.8µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | 250LEX6.8MEFC8X11.5.pdf | |
| LGN2D681MELZ40 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D681MELZ40.pdf | |
| EET-HC2G151JF | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.216 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2G151JF.pdf | |
| EEU-FC1H681 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1H681.pdf | |
| EKYB101ELL181MK20S | 180µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB101ELL181MK20S.pdf | |
| 860010675018 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 860010675018.pdf | |
| UES1V4R7MDM1TA | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1V4R7MDM1TA.pdf | |
| ESMG451ETD100MK20S | 10µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ETD100MK20S.pdf | |
| B41895A5688M | 6800µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 19 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41895A5688M.pdf | |
| SLP121M420E1P3 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.765 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP121M420E1P3.pdf | |
| ELXM421VSN121MR25S | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM421VSN121MR25S.pdf | |
| B43305B5127M87 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305B5127M87.pdf | |
| B43540C9227M80 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C9227M80.pdf | |
| B43305A9827M | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9827M.pdf |