| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3923V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 392K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3923V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3923V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 392k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3923V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3923V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3923V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3923V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3923V.
| LLS2G151MELZ | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2G151MELZ.pdf | |
| 860020578018 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020578018.pdf | |
| ELXY350ETD270MEB5D | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY350ETD270MEB5D.pdf | |
| EKXJ401ELL180MJ20S | 18µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXJ401ELL180MJ20S.pdf | |
| B41858C4228M | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4228M.pdf | |
| UKA1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1A332MHD.pdf | |
| 39D117F400JT6 | 110µF 400V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D117F400JT6.pdf | |
| B41002A5226M | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A5226M.pdf | |
| C0603C102K3RACTU | 1000pF 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C102K3RACTU.pdf | |
| ZRB18AR61C106ME01L | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | ZRB18AR61C106ME01L.pdf | |
| 101X14N470MV4T | 47pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.064" L x 0.035" W (1.63mm x 0.89mm) | 101X14N470MV4T.pdf | |
| CL21B274KOCNNNC | 0.27µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B274KOCNNNC.pdf | |
| RDE5C1H331J0M1H03A | 330pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDE5C1H331J0M1H03A.pdf | |
| S222M29Z5UN63K5R | 2200pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor Z5U Radial, Disc | S222M29Z5UN63K5R.pdf | |
| C2012X8R2A223M125AE | 0.022µF 100V Ceramic Capacitor X8R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X8R2A223M125AE.pdf |