| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3922V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3922V.
| ALC40A331DF450 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ALC40A331DF450.pdf | |
| LGN2Z152MELB40 | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2Z152MELB40.pdf | |
| 860080272003 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080272003.pdf | |
| LGY1C103MELA25 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1C103MELA25.pdf | |
| UVY2E4R7MED1TD | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2E4R7MED1TD.pdf | |
| UVK1J331MPD1TD | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1J331MPD1TD.pdf | |
| 16YXJ220MTA6.3X11 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXJ220MTA6.3X11.pdf | |
| AVEZ226M16C12T-F | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.5 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | AVEZ226M16C12T-F.pdf | |
| UMP1V4R7MDD1TE | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1V4R7MDD1TE.pdf | |
| EGXL160ELL331MJC5S | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXL160ELL331MJC5S.pdf | |
| MAL203126151E3 | 150µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.49 Ohm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203126151E3.pdf | |
| TCG501U030J1C | 500µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can 369 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | TCG501U030J1C.pdf | |
| 16YXG1000M10X20 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXG1000M10X20.pdf | |
| B41827C6227M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827C6227M.pdf | |
| CC0805JRNPOABN221 | 220pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CC0805JRNPOABN221.pdf |