| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3832V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 38.3K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3832V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3832V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 38.3k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3832V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3832V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3832V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3832V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3832V.
| UVR0J330MDD1TD | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J330MDD1TD.pdf | |
| 25YXF2200MEFC16X25 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25YXF2200MEFC16X25.pdf | |
| EKY-250ETD471MJ16S | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKY-250ETD471MJ16S.pdf | |
| 336BPS016M | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 11.052 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 336BPS016M.pdf | |
| EKY-500ETD560MF11D | 56µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKY-500ETD560MF11D.pdf | |
| 50YXM33MEFCT16.3X11 | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 50YXM33MEFCT16.3X11.pdf | |
| EKY-160ELL392ML25S | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-160ELL392ML25S.pdf | |
| 678D107M063DG5J | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 450 mOhm @ 20Hz | 678D107M063DG5J.pdf | |
| CGH402T350X3L | 4000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 44.3 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | CGH402T350X3L.pdf | |
| ECO-S2GP820AA | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.022 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S2GP820AA.pdf | |
| B41002A4685M | 6.8µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | B41002A4685M.pdf | |
| B43041A4106M | 10µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B43041A4106M.pdf | |
| CGA8M1C0G3F221K200KA | 220pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | CGA8M1C0G3F221K200KA.pdf | |
| C1608C0G1H272K080AA | 2700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608C0G1H272K080AA.pdf | |
| CL31C102JGHNNNE | 1000pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CL31C102JGHNNNE.pdf |