| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF37R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 37.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF37R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF37R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 37.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF37R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF37R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF37R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF37R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF37R4V.
| EEU-FC1C560B | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C560B.pdf | |
| 25ZLJ68MTA5X11 | 68µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 25ZLJ68MTA5X11.pdf | |
| ULD2C330MPD | 33µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 20000 Hrs @ 105°C | ULD2C330MPD.pdf | |
| UAS2D470MHD6TO | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D470MHD6TO.pdf | |
| MAL214099301E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1500 Hrs @ 125°C | MAL214099301E3.pdf | |
| SXR222M035ST | 2200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | SXR222M035ST.pdf | |
| B43501C2157M87 | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 660 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C2157M87.pdf | |
| LKS1J332MESY | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1J332MESY.pdf | |
| B43501E337M80 | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E337M80.pdf | |
| UPB2D220MPD1TD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2D220MPD1TD.pdf | |
| K221J15C0GH5TH5 | 220pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K221J15C0GH5TH5.pdf | |
| C0603JB1E152M030BA | 1500pF 25V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1E152M030BA.pdf | |
| C1005JB1C474K050BC | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB1C474K050BC.pdf | |
| GR443DR73D472KW01L | 4700pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | GR443DR73D472KW01L.pdf | |
| GJM1555C1H5R2CB01D | 5.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H5R2CB01D.pdf |