| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3653V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 365K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3653V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3653V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 365k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3653V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3653V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3653V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3653V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3653V.
| EEU-FM1H181L | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H181L.pdf | |
| LGU2E391MELA | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2E391MELA.pdf | |
| URZ1C102MHD1TO | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1C102MHD1TO.pdf | |
| UCP2G221MHD | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCP2G221MHD.pdf | |
| USV1V220MFD1TE | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1V220MFD1TE.pdf | |
| MALSECL00AF268HARK | 68µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 340 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AF268HARK.pdf | |
| 35ZLH1800MEFCG412.5X35 | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 35ZLH1800MEFCG412.5X35.pdf | |
| UUH1V471MNQ6ZD | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1V471MNQ6ZD.pdf | |
| B41252B8478M | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B8478M.pdf | |
| EET-HC2D222DA | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2D222DA.pdf | |
| MAL212384471 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 800 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212384471.pdf | |
| C0805C100JDGACTU | 10pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C100JDGACTU.pdf | |
| C2012C0G2W471J060AA | 470pF 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012C0G2W471J060AA.pdf | |
| CL03C240JA3GNNC | 24pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03C240JA3GNNC.pdf | |
| GRM0225C1E3R0WDAEL | 3pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E3R0WDAEL.pdf |