| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3650V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 365 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3650V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3650V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 365 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3650V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3650V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3650V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3650V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3650V.
| UPT2W150MPD | 15µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2W150MPD.pdf | |
| 860020375017 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020375017.pdf | |
| EET-UQ2E391JA | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2E391JA.pdf | |
| 25WA4700MKC18X25 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA4700MKC18X25.pdf | |
| MALIEYH07LV382L02K | 820µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 323 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LV382L02K.pdf | |
| MAL215669332E3 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 147 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215669332E3.pdf | |
| MAL209618681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 151 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209618681E3.pdf | |
| KZE63VB471M12X30LL | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE63VB471M12X30LL.pdf | |
| C1206C101KDRACTU | 100pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C101KDRACTU.pdf | |
| CGA4J1X7R1V155M125AC | 1.5µF 35V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J1X7R1V155M125AC.pdf | |
| CL02C560JQ2ANNC | 56pF 6.3V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | CL02C560JQ2ANNC.pdf | |
| C1608CH1H070C080AA | 7pF 50V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH1H070C080AA.pdf | |
| CC1210KKX7RYBB104 | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CC1210KKX7RYBB104.pdf | |
| VJ1206A360KBCAT4X | 36pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm) | VJ1206A360KBCAT4X.pdf | |
| TMK021CG5R8CK-W | 5.8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 008004 (0201 Metric) 0.010" L x 0.005" W (0.25mm x 0.13mm) | TMK021CG5R8CK-W.pdf |