| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF35R7V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 35.7 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF35R7V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF35R7V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 35.7 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF35R7V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF35R7V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF35R7V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF35R7V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF35R7V.
| LGU2A332MELC | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2A332MELC.pdf | |
| UKW1H220MDD1TD | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKW1H220MDD1TD.pdf | |
| ESMQ201VSN561MQ25S | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ201VSN561MQ25S.pdf | |
| UPW1A681MPD6TD | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW1A681MPD6TD.pdf | |
| EEE-FC1V331AP | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1V331AP.pdf | |
| 25PX47MEFCTA5X11 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25PX47MEFCTA5X11.pdf | |
| UPJ1H6R8MDD1TA | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1H6R8MDD1TA.pdf | |
| 16ZLG56MEFCTA5X11 | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16ZLG56MEFCTA5X11.pdf | |
| EEU-EB1A221SH | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A221SH.pdf | |
| 25YXA1000MEFCCA10X20 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 25YXA1000MEFCCA10X20.pdf | |
| 200BXC68MEFC12.5X25 | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200BXC68MEFC12.5X25.pdf | |
| B41888C6687M | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 43 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C6687M.pdf | |
| 380LX122M100H032 | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 195 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX122M100H032.pdf | |
| 200BXA150MEFCCT16X31.5 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 200BXA150MEFCCT16X31.5.pdf | |
| CL32A106KPINNNE | 10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32A106KPINNNE.pdf |