| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3573V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3573V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3573V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3573V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3573V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3573V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3573V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3573V.
| EKMH451VNN561MA63T | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 444 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH451VNN561MA63T.pdf | |
| LAQ2D181MELZ25 | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2D181MELZ25.pdf | |
| EMZR350ADA151MF80G | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EMZR350ADA151MF80G.pdf | |
| UVY2V330MHD1TO | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2V330MHD1TO.pdf | |
| ECE-A1VKA100B | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKA100B.pdf | |
| 63ZLH820MEFC16X25 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH820MEFC16X25.pdf | |
| ELXV800ELL470MH15D | 47µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV800ELL470MH15D.pdf | |
| UEP1E330MED | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP1E330MED.pdf | |
| UUG0J332MNQ1ZD | 3300µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG0J332MNQ1ZD.pdf | |
| MAL214097611E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 125°C | MAL214097611E3.pdf | |
| 16WXA10000MEFC18X25 | 10000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16WXA10000MEFC18X25.pdf | |
| 450VXR100MEFCSN25X40 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 450VXR100MEFCSN25X40.pdf | |
| 450USG270MEFCSN30X30 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USG270MEFCSN30X30.pdf | |
| B41550E4479Q | 47000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E4479Q.pdf | |
| E36D201LPN552TEE3M | 5500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201LPN552TEE3M.pdf |