| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3572V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 35.7K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3572V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3572V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 35.7k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3572V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3572V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3572V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3572V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3572V.
| ESK105M050AC3AA | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESK105M050AC3AA.pdf | |
| ECO-S1CP473DA | 47000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 19 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP473DA.pdf | |
| UVR2E221MRD | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E221MRD.pdf | |
| 10MH533MEFCTZ5X5 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 10MH533MEFCTZ5X5.pdf | |
| MAL203850101E3 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 85°C | MAL203850101E3.pdf | |
| B41889A2228M | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41889A2228M.pdf | |
| MAL213655821E3 | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213655821E3.pdf | |
| MAL214658122E3 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 125°C | MAL214658122E3.pdf | |
| B43505C2337M67 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C2337M67.pdf | |
| MVY10VC47RMF55TP | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | MVY10VC47RMF55TP.pdf | |
| C0603C101F5GACTU | 100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C101F5GACTU.pdf | |
| GCM155R71H222KA37D | 2200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GCM155R71H222KA37D.pdf | |
| GRM033R61C683KE84D | 0.068µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R61C683KE84D.pdf | |
| VJ0805Y104KXAAT | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805Y104KXAAT.pdf | |
| C1206X153JAGACAUTO | 0.015µF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm) | C1206X153JAGACAUTO.pdf |