| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3571V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.57K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3571V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3571V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.57k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3571V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3571V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3571V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3571V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3571V.
| UES1H2R2MDM1TD | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UES1H2R2MDM1TD.pdf | |
| LAQ2G820MELA25 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2G820MELA25.pdf | |
| 380LX223M016K022 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | 380LX223M016K022.pdf | |
| 63YXG56MEFCTA8X11.5 | 56µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 63YXG56MEFCTA8X11.5.pdf | |
| URZ1J330MPD | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1J330MPD.pdf | |
| EEU-ED2C820B | 82µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-ED2C820B.pdf | |
| B41252B7828M | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B7828M.pdf | |
| B41689A7567Q001 | 560µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 587 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689A7567Q001.pdf | |
| B43601A5157M82 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 720 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5157M82.pdf | |
| 30D228M040LS2A | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 125 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D228M040LS2A.pdf | |
| EKMS3B1VSN681MR40S | 680µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS3B1VSN681MR40S.pdf | |
| KMQ350VS331M25X40T2 | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 754 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMQ350VS331M25X40T2.pdf | |
| LMK212F106ZG-T | 10µF 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | LMK212F106ZG-T.pdf | |
| GRM0225C1ER40WA03L | 0.40pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1ER40WA03L.pdf | |
| 100B102GTN50XT | 1000pF 50V Ceramic Capacitor P90 Nonstandard 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | 100B102GTN50XT.pdf |