| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3570V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 357 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3570V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3570V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 357 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3570V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3570V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3570V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3570V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3570V.
| B43501B9157M | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9157M.pdf | |
| 200VXH2200MEFCSN35X50 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 200VXH2200MEFCSN35X50.pdf | |
| ELXY160ETA100MD05D | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can | ELXY160ETA100MD05D.pdf | |
| ELXZ630ELL120MEB5D | 12µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL120MEB5D.pdf | |
| 10ZLK680M8X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 10ZLK680M8X16.pdf | |
| 337AVD025MGE | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 800 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 337AVD025MGE.pdf | |
| MALSECA00AF322EARK | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 960 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALSECA00AF322EARK.pdf | |
| MAL214665471E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 125°C | MAL214665471E3.pdf | |
| MAL203833472E3 | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203833472E3.pdf | |
| SLP153M025E5P3 | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP153M025E5P3.pdf | |
| 450USC180MEFCSN30X30 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC180MEFCSN30X30.pdf | |
| 672D228H012FV5C | 2200µF 12V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D228H012FV5C.pdf | |
| 39D107F075EL7 | 100µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D107F075EL7.pdf | |
| ECE-A1CKG330 | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECE-A1CKG330.pdf | |
| KMG400VB3R3M10X12LL | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 120.545 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | KMG400VB3R3M10X12LL.pdf |