| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF34R8V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34.8 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF34R8V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF34R8V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34.8 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF34R8V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF34R8V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF34R8V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF34R8V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF34R8V.
| UPW2V010MPD | 1µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2V010MPD.pdf | |
| UPJ2D2R2MPD1TD | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPJ2D2R2MPD1TD.pdf | |
| 860240578010 | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860240578010.pdf | |
| 50YXA2R2MTA5X11 | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 50YXA2R2MTA5X11.pdf | |
| B41896C5227M | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 976 mOhm @ 120Hz | B41896C5227M.pdf | |
| MAL203859101E3 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203859101E3.pdf | |
| UCY2G470MHD3 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2G470MHD3.pdf | |
| 630D157M030DF2A | 150µF 30V Aluminum Capacitors Axial, Can | 630D157M030DF2A.pdf | |
| B43305A9277M82 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 500 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9277M82.pdf | |
| MALIEYN07BV510F02K | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 47 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BV510F02K.pdf | |
| LGY2V561MELC | 560µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2V561MELC.pdf | |
| 39D207G050FJ6 | 200µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 500 Hrs @ 85°C | 39D207G050FJ6.pdf | |
| MAL210415222E3 | 2200µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210415222E3.pdf | |
| SMQ450VS82RM22X25T2 | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 4.043 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SMQ450VS82RM22X25T2.pdf | |
| AFK477M63P44B-F | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 82 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 105°C | AFK477M63P44B-F.pdf |