| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3481V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.48K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3481V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3481V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.48k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3481V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3481V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3481V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3481V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3481V.
| EEE-FPV100UAR | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 850 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FPV100UAR.pdf | |
| MALREKB00AA168J00K | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.5 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA168J00K.pdf | |
| USV1V100MFD1TP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | USV1V100MFD1TP.pdf | |
| 50YXG1200MEFCGC16X31.5 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 50YXG1200MEFCGC16X31.5.pdf | |
| 517D688M010EN6AE3 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D688M010EN6AE3.pdf | |
| MAL209617561E3 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 225 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209617561E3.pdf | |
| E32D500HPN393MC79M | 39000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10.1 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500HPN393MC79M.pdf | |
| CGO143M010L | 14000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | CGO143M010L.pdf | |
| 601D698G015JT1 | 6900µF 15V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D698G015JT1.pdf | |
| 50LSW27000MEFC51X83 | 27000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 105°C | 50LSW27000MEFC51X83.pdf | |
| 885012007067 | 4700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | 885012007067.pdf | |
| RDER73A681K2M1H03A | 680pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R Radial 0.217" L x 0.124" W (5.50mm x 3.15mm) | RDER73A681K2M1H03A.pdf | |
| GRM0335C1E6R5CA01D | 6.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E6R5CA01D.pdf | |
| GJM0335C1E8R9DB01D | 8.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E8R9DB01D.pdf | |
| K332K10X7RF53L2 | 3300pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K332K10X7RF53L2.pdf |