| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3403V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 340K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3403V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3403V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 340k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3403V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3403V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3403V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3403V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3403V.
| LGU2F151MELY | 150µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2F151MELY.pdf | |
| UPT2P561MRD | 560µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2P561MRD.pdf | |
| 860040273002 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860040273002.pdf | |
| 383LX104M016A082 | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX104M016A082.pdf | |
| USW1H0R1MDD1TP | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USW1H0R1MDD1TP.pdf | |
| 16YXG2200MEFCT810X20 | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16YXG2200MEFCT810X20.pdf | |
| MAL215066331E3 | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL215066331E3.pdf | |
| UBC1A681MNS1MS | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 150°C | UBC1A681MNS1MS.pdf | |
| B43601A2567M | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2567M.pdf | |
| SLPX391M350H3P3 | 390µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M350H3P3.pdf | |
| 420USG120MEFCSN20X30 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 420USG120MEFCSN20X30.pdf | |
| B43508C2687M62 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 170 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508C2687M62.pdf | |
| LP682M050E7P3 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 49 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP682M050E7P3.pdf | |
| B41607A8168M8 | 1600µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 65 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41607A8168M8.pdf | |
| MAL209666102E3 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - 4 Lead 183 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209666102E3.pdf |