| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3401V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.4K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3401V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3401V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.4k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3401V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3401V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3401V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3401V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3401V.
| B41888C4477M | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 116 mOhm @ 10kHz 7000 Hrs @ 105°C | B41888C4477M.pdf | |
| UVY0J102MPD1TD | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY0J102MPD1TD.pdf | |
| ESY476M100AH1AA | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 240 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 105°C | ESY476M100AH1AA.pdf | |
| UPJ1K4R7MDD1TA | 4.7µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1K4R7MDD1TA.pdf | |
| MAL202129689E3 | 68µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.9 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202129689E3.pdf | |
| B41866C6108M000 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 31 mOhm @ 100kHz 5000 Hrs @ 125°C | B41866C6108M000.pdf | |
| 686LMB400M2BC | ELECTROLYTIC | 686LMB400M2BC.pdf | |
| 63ZL820MEFC18X25 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL820MEFC18X25.pdf | |
| B43640A9127M000 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 820 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640A9127M000.pdf | |
| SLP471M350H5P3 | 470µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 706 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP471M350H5P3.pdf | |
| B43501A1228M87 | 2200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1228M87.pdf | |
| E36D100LPN104UDA5N | 100000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D100LPN104UDA5N.pdf | |
| MAL210462472E3 | 4700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 31 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210462472E3.pdf | |
| E37X401HPN272MCB7M | 2700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 41 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X401HPN272MCB7M.pdf | |
| CL10C150JB8NNNC | 15pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C150JB8NNNC.pdf |