| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3400V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 340 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3400V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3400V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 340 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3400V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3400V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3400V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3400V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3400V.
| AVS105M50B12T-F | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 199 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS105M50B12T-F.pdf | |
| 860130873004 | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 860130873004.pdf | |
| LGJ2C221MELZ | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGJ2C221MELZ.pdf | |
| LNU2W472MSEH | 4700µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 105°C | LNU2W472MSEH.pdf | |
| 10MS568MEFCT56.3X5 | 68µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 10MS568MEFCT56.3X5.pdf | |
| UFW1A101MDD | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A101MDD.pdf | |
| 229CKE010M | 22000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 46 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 229CKE010M.pdf | |
| EEV-EB2V4R7Q | 4.7µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 4000 Hrs @ 105°C | EEV-EB2V4R7Q.pdf | |
| TE1208 | 35µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1208.pdf | |
| 672D337H025DT3C | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D337H025DT3C.pdf | |
| B43254A1188M | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254A1188M.pdf | |
| 53D822F050JS6 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D822F050JS6.pdf | |
| B41827B7478M | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | B41827B7478M.pdf | |
| MAL212855228E3 | 2.2µF 16V Aluminum Capacitors Radial 91 Ohm @ 100Hz | MAL212855228E3.pdf | |
| JMK316B7106KL-T | 10µF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | JMK316B7106KL-T.pdf |