| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3322V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3322V.
| 381LX152M200A042 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX152M200A042.pdf | |
| EKMG100ELL470ME11D | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMG100ELL470ME11D.pdf | |
| MALREKE05AA147L00K | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.58 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE05AA147L00K.pdf | |
| UPJ1V680MED | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPJ1V680MED.pdf | |
| EEU-EB1E102B | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1E102B.pdf | |
| UCL1H221MNL1GS | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1H221MNL1GS.pdf | |
| 63YXH470MEFCG412.5X30 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXH470MEFCG412.5X30.pdf | |
| UAS2D151MHD6 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2D151MHD6.pdf | |
| EEU-TA1A332SB | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1A332SB.pdf | |
| MAL214660332E3 | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 125°C | MAL214660332E3.pdf | |
| NLW100-12 | 100µF 12V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.3 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | NLW100-12.pdf | |
| B43601A9108M62 | 1000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9108M62.pdf | |
| UPW1C682MHH | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1C682MHH.pdf | |
| MVE50VC2R2MD55TP | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 90.409 Ohm 1000 Hrs @ 105°C | MVE50VC2R2MD55TP.pdf | |
| KMG400VB47RM16X31LL | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 8.464 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | KMG400VB47RM16X31LL.pdf |