| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 332 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 332 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3320V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3320V.
| 107TTA035M | 100µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.989 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 107TTA035M.pdf | |
| MAL210212682E3 | 6800µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 25 mOhm 10000 Hrs @ 85°C | MAL210212682E3.pdf | |
| 63ZLJ560MGC16X20 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLJ560MGC16X20.pdf | |
| URS0J471MPD1TD | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS0J471MPD1TD.pdf | |
| 516D105M100JL7BE3 | 1µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 516D105M100JL7BE3.pdf | |
| 10YXF6800MEFCGC16X31.5 | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | 10YXF6800MEFCGC16X31.5.pdf | |
| MAL214836332E3 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214836332E3.pdf | |
| 200SXC150MEFCSN22X25 | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 200SXC150MEFCSN22X25.pdf | |
| SLP272M080C7P3 | 2700µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 123 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP272M080C7P3.pdf | |
| 500D107H035DC5 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D107H035DC5.pdf | |
| B43601E2397M | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2397M.pdf | |
| 511D337M100ER4D | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 444 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D337M100ER4D.pdf | |
| B41231B568M | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B41231B568M.pdf | |
| MAL211844103E3 | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 84 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211844103E3.pdf | |
| LLG2Z332MELC45 | 3300µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2Z332MELC45.pdf |