| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF31R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 31.6 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF31R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF31R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 31.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF31R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF31R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF31R6V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF31R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF31R6V.
| LGU2D821MELA | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D821MELA.pdf | |
| UCW1C331MNL1GS | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1C331MNL1GS.pdf | |
| UFW2A221MHD1TO | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A221MHD1TO.pdf | |
| UKL1A220MDDANATA | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1A220MDDANATA.pdf | |
| 6.3ML1000MEFC10X9 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ML1000MEFC10X9.pdf | |
| 450USG100MEFCSN20X30 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USG100MEFCSN20X30.pdf | |
| ESMH500VNN103MA30T | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH500VNN103MA30T.pdf | |
| LGY2C122MELB | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2C122MELB.pdf | |
| 380LX222M250A062 | SNAPMOUNTS | 380LX222M250A062.pdf | |
| ECE-A1EKK3R3 | 3.3µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EKK3R3.pdf | |
| KMH16VN273M30X40T2 | 27000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH16VN273M30X40T2.pdf | |
| 515D476M016AW6AE3 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D476M016AW6AE3.pdf | |
| CL10C3R9BB8NNNC | 3.9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C3R9BB8NNNC.pdf | |
| C1206C106K8PACTU | 10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C106K8PACTU.pdf | |
| C3216X5R1E155M160AA | 1.5µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X5R1E155M160AA.pdf |