| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF30R0V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF30R0V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF30R0V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF30R0V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF30R0V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF30R0V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF30R0V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF30R0V.
| UHE1J221MPD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1J221MPD.pdf | |
| B41858C7108M | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 41 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C7108M.pdf | |
| UPW1V182MHD | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1V182MHD.pdf | |
| MAL205657103E3 | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 38 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205657103E3.pdf | |
| EEA-GA1V100B | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1V100B.pdf | |
| 16MS5100MEFC8X5 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 16MS5100MEFC8X5.pdf | |
| EKZE160ETC471MH15D | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE160ETC471MH15D.pdf | |
| EMZE350ADA100ME73G | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | EMZE350ADA100ME73G.pdf | |
| EKYA160ELL152MJ20S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | EKYA160ELL152MJ20S.pdf | |
| 381LX271M350J052 | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX271M350J052.pdf | |
| SLP222M180H9P3 | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP222M180H9P3.pdf | |
| E37X351CPN272MD92M | 2700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X351CPN272MD92M.pdf | |
| LXY16VB562M16X40LL | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXY16VB562M16X40LL.pdf | |
| C1206C105K4RACTU | 1µF 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C105K4RACTU.pdf | |
| C0603C472F3GACTU | 4700pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603C472F3GACTU.pdf |