| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3092V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.9K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3092V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3092V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.9k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3092V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3092V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3092V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3092V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3092V.
| EEU-FR1C272 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C272.pdf | |
| LGR2G820MELA25 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2G820MELA25.pdf | |
| UFG2AR22MDM | 0.22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG2AR22MDM.pdf | |
| UTT1H4R7MDD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1H4R7MDD.pdf | |
| UPM1K121MHD6 | 120µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1K121MHD6.pdf | |
| LGJ2F101MELB15 | 100µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGJ2F101MELB15.pdf | |
| MAL205627103E3 | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 44 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205627103E3.pdf | |
| 200MXG2200MEFCSN35X45 | 2200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXG2200MEFCSN35X45.pdf | |
| CGS323U025V4C | 32000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 18 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS323U025V4C.pdf | |
| E36D3B1HPN682MEB7M | 6800µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D3B1HPN682MEB7M.pdf | |
| ERWL401LGC562MDK0M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | ERWL401LGC562MDK0M.pdf | |
| EEV-TA1V101P | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | EEV-TA1V101P.pdf | |
| KMH16VN682M22X25T2 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 98 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH16VN682M22X25T2.pdf | |
| CGA3E2X8R2A152M080AA | 1500pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R2A152M080AA.pdf | |
| C0402X7R0J681M020BC | 680pF 6.3V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402X7R0J681M020BC.pdf |