| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3013V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 301K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3013V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3013V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 301k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3013V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3013V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3013V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3013V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3013V.
| UTT0J221MDD1TD | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT0J221MDD1TD.pdf | |
| EEU-FR1H471B | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1H471B.pdf | |
| EEE-1VA100NP | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA100NP.pdf | |
| ECA-2DM3R3 | 3.3µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2DM3R3.pdf | |
| UPV1V270MFD | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1V270MFD.pdf | |
| 10ZLJ680MTA8X16 | 680µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 10ZLJ680MTA8X16.pdf | |
| B41896C5398M | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 68 mOhm @ 120Hz 7000 Hrs @ 125°C | B41896C5398M.pdf | |
| 420MXG82MEFCSN20X25 | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXG82MEFCSN20X25.pdf | |
| B43601E2277M87 | 270µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2277M87.pdf | |
| B43504A2128M62 | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 110 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2128M62.pdf | |
| E32D400HLN103QA92M | 10000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D400HLN103QA92M.pdf | |
| 380LX822M100A062 | 8200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 40 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX822M100A062.pdf | |
| 36DY182F450CC2A | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY182F450CC2A.pdf | |
| GRT155C81C474KE01D | 0.47µF 16V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRT155C81C474KE01D.pdf | |
| CGJ5H4X7R2H103K115AA | 10000pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGJ5H4X7R2H103K115AA.pdf |