| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3012V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3012V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3012V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3012V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3012V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3012V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3012V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3012V.
| EKYB350ELL472MMN3S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL472MMN3S.pdf | |
| 477SML004M | 470µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.24 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 477SML004M.pdf | |
| ELXV160ETC471MH20D | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV160ETC471MH20D.pdf | |
| ESMG451ETD220ML25S | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG451ETD220ML25S.pdf | |
| TVA1102 | Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1102.pdf | |
| E92F3J1VNT332MCA5T | 3300µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 37 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 85°C | E92F3J1VNT332MCA5T.pdf | |
| CGS913U063W5L | 91000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS913U063W5L.pdf | |
| GRM1555C1H820FA01D | 82pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H820FA01D.pdf | |
| GRM1885C1H161JA01D | 160pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C1H161JA01D.pdf | |
| GJM1555C1H1R4WB01D | 1.4pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H1R4WB01D.pdf | |
| FK26C0G1H682J | 6800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FK26C0G1H682J.pdf | |
| CL21B104KBCNNWC | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B104KBCNNWC.pdf | |
| GRM155R61C105MA12D | 1µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R61C105MA12D.pdf | |
| CC0603KRNPO9BN391 | 390pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRNPO9BN391.pdf | |
| K103K15X7RF55H5 | 10000pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K103K15X7RF55H5.pdf |