| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF3002V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF3002V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF3002V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF3002V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF3002V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF3002V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF3002V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF3002V.
| UPM1H470MED1TD | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1H470MED1TD.pdf | |
| UVK2A222MRD | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2A222MRD.pdf | |
| 861221484007 | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 861221484007.pdf | |
| 100YXF100MEFC12.5X20 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100YXF100MEFC12.5X20.pdf | |
| 25MH547MEFCT56.3X5 | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25MH547MEFCT56.3X5.pdf | |
| UPM1HR47MDD | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1HR47MDD.pdf | |
| B43252B1827M | 820µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B43252B1827M.pdf | |
| 250USC390MEFCSN25X30 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 250USC390MEFCSN25X30.pdf | |
| B41691A8687Q7 | 680µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 80 mOhm @ 100Hz | B41691A8687Q7.pdf | |
| B43601C9227M | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 490 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C9227M.pdf | |
| B43540A9277M7 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9277M7.pdf | |
| B43540C2827M80 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C2827M80.pdf | |
| B43508A2278M2 | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 45 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2278M2.pdf | |
| 160LSQ33000MEFC90X141 | 33000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C | 160LSQ33000MEFC90X141.pdf | |
| GRM0335C1H8R2DA01D | 8.2pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1H8R2DA01D.pdf |