| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF27R4V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 27.4 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF27R4V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF27R4V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 27.4 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF27R4V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF27R4V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF27R4V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF27R4V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF27R4V.
| UPW2W2R2MPD | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW2W2R2MPD.pdf | |
| ALC10C102EP500 | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 140 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | ALC10C102EP500.pdf | |
| MAL203838338E3 | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | MAL203838338E3.pdf | |
| MALREKB00BA147MM0K | 4.7µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 42.33 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA147MM0K.pdf | |
| EEU-FC2A390L | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC2A390L.pdf | |
| ELXY500ETD181MJ20S | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXY500ETD181MJ20S.pdf | |
| UHV1C102MPD6 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C102MPD6.pdf | |
| SXR472M010ST | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 80 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | SXR472M010ST.pdf | |
| B43540B5187M62 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 530 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B5187M62.pdf | |
| B41695A8118Q7 | 1100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 87 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 125°C | B41695A8118Q7.pdf | |
| B43504A9477M87 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9477M87.pdf | |
| CG401U100R2C | 400µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 180 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CG401U100R2C.pdf | |
| MAL209628102E3 | 1000µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 161 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209628102E3.pdf | |
| EET-HC2E102EA | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2E102EA.pdf | |
| LXZ50VB681M16X20LL | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | LXZ50VB681M16X20LL.pdf |