| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF25R5V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 25.5 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF25R5V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF25R5V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 25.5 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF25R5V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF25R5V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF25R5V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF25R5V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF25R5V.
| UVR0J220MDD | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J220MDD.pdf | |
| LQS2W471MELC45 | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQS2W471MELC45.pdf | |
| 63YXJ220M10X20 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXJ220M10X20.pdf | |
| 515D225M315BB6AE3 | 2.2µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D225M315BB6AE3.pdf | |
| EKY-250ETD102MK20S | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKY-250ETD102MK20S.pdf | |
| EEU-FC1J561B | 560µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J561B.pdf | |
| MAL213824471E3 | 470µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 680 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213824471E3.pdf | |
| EKMS181VSN561MP30S | 560µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS181VSN561MP30S.pdf | |
| MAL205352152E3 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - 5 Lead 110 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205352152E3.pdf | |
| AHA226M2A24T-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 13.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA226M2A24T-F.pdf | |
| GRM155R71E223KA61D | 0.022µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71E223KA61D.pdf | |
| CC1206JRNPOABN101 | 100pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CC1206JRNPOABN101.pdf | |
| C1608X5R1V224K080AB | 0.22µF 35V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X5R1V224K080AB.pdf | |
| GRM155R71C223JA01D | 0.022µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R71C223JA01D.pdf | |
| 1812J5000104KXT | 0.10µF 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | 1812J5000104KXT.pdf |