| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2492V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.9K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2492V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2492V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.9k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2492V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2492V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2492V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2492V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2492V.
| EKXG401ELL470MM20S | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKXG401ELL470MM20S.pdf | |
| AFK226M2AF24T-F | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.3 Ohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK226M2AF24T-F.pdf | |
| EKZE101ELL390MH15D | 39µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EKZE101ELL390MH15D.pdf | |
| ELXZ630ELL681MK35S | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ630ELL681MK35S.pdf | |
| 860160678032 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 860160678032.pdf | |
| UPW1A122MPD1TD | 1200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1A122MPD1TD.pdf | |
| MAL205657222E3 | 2200µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 92 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205657222E3.pdf | |
| UST0J101MDD1TE | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST0J101MDD1TE.pdf | |
| AVS226M25C12T-F | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.1 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS226M25C12T-F.pdf | |
| EEU-EB1A471BJ | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1A471BJ.pdf | |
| MAL213651221E3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213651221E3.pdf | |
| TVA1410-E3 | 20µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1410-E3.pdf | |
| B43254D2687M | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254D2687M.pdf | |
| EET-UQ2C122DA | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 166 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2C122DA.pdf | |
| MVA63VE471ML17TR | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 494 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MVA63VE471ML17TR.pdf |