| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2433V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 243K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2433V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2433V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 243k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2433V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2433V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2433V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2433V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2433V.
| UCD1H4R7MCL1GS | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCD1H4R7MCL1GS.pdf | |
| 380LX680M500H032 | 68µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.438 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX680M500H032.pdf | |
| EEU-EB1H100SH | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1H100SH.pdf | |
| B41858D5227M | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 274 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858D5227M.pdf | |
| 100ZL120MEFCG412.5X20 | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100ZL120MEFCG412.5X20.pdf | |
| TVX2W010MAD | 1µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX2W010MAD.pdf | |
| MALREKV00JG222P00K | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12.1 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00JG222P00K.pdf | |
| UKL0J103KHD | 10000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL0J103KHD.pdf | |
| B41570E5159Q | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 24 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | B41570E5159Q.pdf | |
| B43510B9158M87 | 1500µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 45 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510B9158M87.pdf | |
| MAL210227332E3 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210227332E3.pdf | |
| MAL210139104E3 | 100000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210139104E3.pdf | |
| ECO-S1KA562EA | 5600µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S1KA562EA.pdf | |
| LMK105BJ225MV-F | 2.2µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | LMK105BJ225MV-F.pdf | |
| C1005X5R0G106M050BB | 10µF 4V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X5R0G106M050BB.pdf |