| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF23R2V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF23R2V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF23R2V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF23R2V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF23R2V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF23R2V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF23R2V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF23R2V.
| EKMH350VSN472MP30T | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VSN472MP30T.pdf | |
| UUQ1H330MCL1GS | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1H330MCL1GS.pdf | |
| UKA1C331MPD1TD | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UKA1C331MPD1TD.pdf | |
| 16ML100MEFCT56.3X7 | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 16ML100MEFCT56.3X7.pdf | |
| EKZE500ELL330MH07D | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKZE500ELL330MH07D.pdf | |
| UHV1C102MPD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C102MPD.pdf | |
| UPM1H181MHD6 | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H181MHD6.pdf | |
| SLPX391M220A5P3 | 390µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX391M220A5P3.pdf | |
| SLPX121M400C1P3 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.66 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX121M400C1P3.pdf | |
| MAL213668471E3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213668471E3.pdf | |
| B43305A9187M80 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 750 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9187M80.pdf | |
| B43501A187M87 | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 740 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A187M87.pdf | |
| 381LX122M160A022 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX122M160A022.pdf | |
| ESMM451VSN471MR50T | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 705 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM451VSN471MR50T.pdf | |
| B43540A5227M7 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 440 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5227M7.pdf |