| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2322V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2322V.
| LGN2C332MELC50 | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2C332MELC50.pdf | |
| ESMR421VSN471MR40S | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN471MR40S.pdf | |
| UVR2E2R2MED1TD | 2.2µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E2R2MED1TD.pdf | |
| UCX1H821MNS1ZD | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 70 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1H821MNS1ZD.pdf | |
| LGU1H392MELZ | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1H392MELZ.pdf | |
| UMW1H0R1MDD | 0.1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UMW1H0R1MDD.pdf | |
| MALREKB00AA133LL0K | 3.3µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 32.15 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00AA133LL0K.pdf | |
| UPS1C222MHD | 2200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS1C222MHD.pdf | |
| ELXV500ELL821MK40S | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV500ELL821MK40S.pdf | |
| ECE-A1CN102UB | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CN102UB.pdf | |
| 30D337M025DD2A | 330µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 885 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D337M025DD2A.pdf | |
| ESMH630VSN272MQ25T | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN272MQ25T.pdf | |
| M12S17W30 | SCREW TERM | M12S17W30.pdf | |
| 381LX681M315A452 | 680µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX681M315A452.pdf | |
| E36D251HLN222MC67M | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 59.8 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D251HLN222MC67M.pdf |