| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.32K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.32k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2321V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2321V.
| UPB2D470MHD1TO | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2D470MHD1TO.pdf | |
| LNX2H102MSEF | 1000µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNX2H102MSEF.pdf | |
| LQR2W332MSEH | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LQR2W332MSEH.pdf | |
| UPW1A390MDD | 39µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1A390MDD.pdf | |
| 35ZLG33MEFCTZ6.3X7 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 35ZLG33MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| UFG1A470MDM | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A470MDM.pdf | |
| EKMA350ELL330MF07D | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EKMA350ELL330MF07D.pdf | |
| 400PX3.3MEFCTA8X11.5 | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 400PX3.3MEFCTA8X11.5.pdf | |
| 400WA4.7MEFCT810X9 | 4.7µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 400WA4.7MEFCT810X9.pdf | |
| UUJ2A221MNQ1ZD | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2A221MNQ1ZD.pdf | |
| TVA1318.4 | 3000µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1318.4.pdf | |
| 381LR821M400J042 | 820µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LR821M400J042.pdf | |
| GRM033R71C331KA01D | 330pF 16V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM033R71C331KA01D.pdf | |
| C2012CH2A392J125AA | 3900pF 100V Ceramic Capacitor CH 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012CH2A392J125AA.pdf | |
| C0603S122K5RACTU | 1200pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C0603S122K5RACTU.pdf |