| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF22R6V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF22R6V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF22R6V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF22R6V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF22R6V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF22R6V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF22R6V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF22R6V.
| UPW1C102MPD | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1C102MPD.pdf | |
| MAL202135681E3 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 380 mOhm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202135681E3.pdf | |
| EEA-GA1H1R5H | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H1R5H.pdf | |
| 35ML12MEFC5X5 | 12µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35ML12MEFC5X5.pdf | |
| UVY2AR47MDD1TA | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2AR47MDD1TA.pdf | |
| SLP331M250C3P3 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP331M250C3P3.pdf | |
| 500D157M025DC2 | 150µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D157M025DC2.pdf | |
| ESMQ500ELL332MMP1S | 3300µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ500ELL332MMP1S.pdf | |
| ESMH250VNN153MQ40T | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 33 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VNN153MQ40T.pdf | |
| 381LQ221M315H022 | 220µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 754 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ221M315H022.pdf | |
| ECO-S2AP472DA | 4700µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 71 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S2AP472DA.pdf | |
| C0603JB1E224K030BC | 0.22µF 25V Ceramic Capacitor JB 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603JB1E224K030BC.pdf | |
| CGJ3E2C0G1H561J080AA | 560pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGJ3E2C0G1H561J080AA.pdf | |
| C1608X8R1C334M080AB | 0.33µF 16V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608X8R1C334M080AB.pdf | |
| 885012006012 | 470pF 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | 885012006012.pdf |