| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF22R1V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.1 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF22R1V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF22R1V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.1 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF22R1V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF22R1V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF22R1V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF22R1V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF22R1V.
| UWT1V101MCL1GS | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWT1V101MCL1GS.pdf | |
| ESW337M016AG3AA | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 117 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 105°C | ESW337M016AG3AA.pdf | |
| 63YXM10MEFCT15X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63YXM10MEFCT15X11.pdf | |
| EEU-TA1H330BJ | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | EEU-TA1H330BJ.pdf | |
| B41858C8187M | 180µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 199 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C8187M.pdf | |
| SH4R7M250ST | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 42.33 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | SH4R7M250ST.pdf | |
| ELXZ250EC3152MK25S | 1500µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ250EC3152MK25S.pdf | |
| MAL215776829E3 | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 2.5 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215776829E3.pdf | |
| 381LX561M250J032 | SNAPMOUNTS | 381LX561M250J032.pdf | |
| MAL215855562E3 | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 111 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215855562E3.pdf | |
| B43504B5277M60 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 500 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504B5277M60.pdf | |
| E37X351CPN272MD92M | 2700µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X351CPN272MD92M.pdf | |
| MAL210246682E3 | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 22 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210246682E3.pdf | |
| UTM1A221MPD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UTM1A221MPD.pdf | |
| B41042A4826M | 82µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41042A4826M.pdf |