| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2262V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.6K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2262V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2262V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.6k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2262V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2262V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2262V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2262V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2262V.
| LAQ2P221MELZ30 | 220µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P221MELZ30.pdf | |
| 420MXK390MEFCSN25X45 | 390µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 420MXK390MEFCSN25X45.pdf | |
| EKYB500ELL471MK20S | 470µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB500ELL471MK20S.pdf | |
| PSU12415 | 124µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU12415.pdf | |
| 35ML10MEFC4X7 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35ML10MEFC4X7.pdf | |
| ECA-1HHG100B | 10µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1HHG100B.pdf | |
| 35JGV4.7M4X6.1 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 35JGV4.7M4X6.1.pdf | |
| 160RX3020K10X16 | 20µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can | 160RX3020K10X16.pdf | |
| EPAG201ELL151MK30S | 150µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG201ELL151MK30S.pdf | |
| B43501A1477M80 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1477M80.pdf | |
| B43505A9157M62 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 590 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A9157M62.pdf | |
| SLPX471M385H7P3 | 470µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 423 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX471M385H7P3.pdf | |
| ELXM201VSN821MR35S | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM201VSN821MR35S.pdf | |
| ECO-S2AP102AA | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 216 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | ECO-S2AP102AA.pdf | |
| B43082A5685M | 6.8µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43082A5685M.pdf |