| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2213V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 221K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2213V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2213V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 221k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2213V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2213V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2213V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2213V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2213V.
| EEE-1VA330AP | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1VA330AP.pdf | |
| UCD1V102MNQ1MS | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1V102MNQ1MS.pdf | |
| ECO-S1CP123CA | 12000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 62 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1CP123CA.pdf | |
| ESMG101ELLR33ME11D | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG101ELLR33ME11D.pdf | |
| UML1C470MDD | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1C470MDD.pdf | |
| UCM1C681MNL1GS | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1C681MNL1GS.pdf | |
| MAL209457689E3 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.72 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209457689E3.pdf | |
| LGY2E471MELB | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | LGY2E471MELB.pdf | |
| B43505A2687M80 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 190 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505A2687M80.pdf | |
| KMH35VN103M25X45T2 | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | KMH35VN103M25X45T2.pdf | |
| C2012X7R2E102M085AA | 1000pF 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7R2E102M085AA.pdf | |
| GRM0225C1E4R9WA03L | 4.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E4R9WA03L.pdf | |
| CGA3E2X8R2A102M080AA | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2X8R2A102M080AA.pdf | |
| C1812C331JZGACTU | 330pF 2500V (2.5kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C331JZGACTU.pdf | |
| CC0201CRNPO8BN5R0 | 5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201CRNPO8BN5R0.pdf |