| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2212V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22.1K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2212V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2212V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22.1k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2212V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2212V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2212V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2212V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2212V.
| LGN2P152MELC40 | 1500µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P152MELC40.pdf | |
| UFW0J333MRD | 33000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW0J333MRD.pdf | |
| UBT1H331MHD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 125°C | UBT1H331MHD.pdf | |
| 226CKS063M | ELECTROLYTIC | 226CKS063M.pdf | |
| ELXY250ETC820MFB5D | 82µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXY250ETC820MFB5D.pdf | |
| MAL215370339E3 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.2 Ohm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215370339E3.pdf | |
| SXR151M050ST | 150µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 880 mOhm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR151M050ST.pdf | |
| ESMH800VSN103MA50S | 10000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSN103MA50S.pdf | |
| UPW1V561MPH | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1V561MPH.pdf | |
| UVZ1H2R2MDH | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1H2R2MDH.pdf | |
| MVA50VC33RMF80TP | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6.027 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | MVA50VC33RMF80TP.pdf | |
| GRM0225C1E6R5DA03L | 6.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E6R5DA03L.pdf | |
| GRM2165C1H112JA01D | 1100pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2165C1H112JA01D.pdf | |
| C0402C0G1C510J | 51pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | C0402C0G1C510J.pdf | |
| GRM1885C2A681JA01J | 680pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A681JA01J.pdf |