| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2211V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.21K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2211V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2211V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.21k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2211V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2211V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2211V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2211V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2211V.
| ECA-2EHG470 | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ECA-2EHG470.pdf | |
| EKXJ451ELL330MU25S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ451ELL330MU25S.pdf | |
| 860130574002 | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 860130574002.pdf | |
| UCW1V330MCL1GS | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 7000 Hrs @ 105°C | UCW1V330MCL1GS.pdf | |
| EET-ED2E561CA | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 266 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E561CA.pdf | |
| UFW1J220MDD1TA | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1J220MDD1TA.pdf | |
| 25TWL220MEFC10X12.5 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25TWL220MEFC10X12.5.pdf | |
| UPJ1E471MHD6 | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1E471MHD6.pdf | |
| 400BXC68MEFCGC18X25 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC68MEFCGC18X25.pdf | |
| UUJ2W330MRQ1MS | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ2W330MRQ1MS.pdf | |
| 36DY184F6R3BM2A | 180000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY184F6R3BM2A.pdf | |
| 101711U075AK2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101711U075AK2A.pdf | |
| UHC1V330MDD | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UHC1V330MDD.pdf | |
| C1206C473J1GACTU | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C473J1GACTU.pdf | |
| GCM1885C2A331JA16D | 330pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GCM1885C2A331JA16D.pdf |