| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2153V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 215K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2153V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2153V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 215k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2153V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2153V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2153V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2153V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2153V.
| SLPX222M100E3P3 | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX222M100E3P3.pdf | |
| 35TZV4R7M4X6.1 | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 35TZV4R7M4X6.1.pdf | |
| EEV-TG1K101UQ | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 420 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 125°C | EEV-TG1K101UQ.pdf | |
| SLPX472M035C1P3 | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 113 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | SLPX472M035C1P3.pdf | |
| UST0J330MDD1TP | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UST0J330MDD1TP.pdf | |
| ECE-A1CKN220 | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CKN220.pdf | |
| URS1C470MDD | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1C470MDD.pdf | |
| MALREKA00PB410BN0K | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 370 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00PB410BN0K.pdf | |
| UMP1C330MDD1TE | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1C330MDD1TE.pdf | |
| UUH1C471MNQ1ZD | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUH1C471MNQ1ZD.pdf | |
| 380LQ561M160H012 | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 355 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ561M160H012.pdf | |
| 381LQ682M050H052 | 6800µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ682M050H052.pdf | |
| MAL210237332E3 | 3300µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 37 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | MAL210237332E3.pdf | |
| UVR1E153MRA | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E153MRA.pdf | |
| FK18C0G1H220J | 22pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK18C0G1H220J.pdf |