| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.15K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.15k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2151V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2151V.
| EEE-HA1H2R2R | 2.2µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1H2R2R.pdf | |
| UHE0J123MHD | 12000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UHE0J123MHD.pdf | |
| ESMR451VSN471MR40S | 470µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR451VSN471MR40S.pdf | |
| UPA0J222MPD3TD | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | UPA0J222MPD3TD.pdf | |
| UCX1V182MNS1MS | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 35 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V182MNS1MS.pdf | |
| 6.3ZLJ1200M10X12.5 | 1200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 6.3ZLJ1200M10X12.5.pdf | |
| LGR2D152MELC50 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2D152MELC50.pdf | |
| MALREKV00DD210S00K | 10µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00DD210S00K.pdf | |
| EKZE350ETD221MJC5S | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | EKZE350ETD221MJC5S.pdf | |
| 400BXC47MEFCG316X25 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400BXC47MEFCG316X25.pdf | |
| 380LX822M025H022 | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 81 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX822M025H022.pdf | |
| ESMH250VSN103MR25S | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 50 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH250VSN103MR25S.pdf | |
| 337LBB350M2DE | 330µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 753.57 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 337LBB350M2DE.pdf | |
| 678D108M016DM3DE3 | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 130 mOhm @ 20Hz | 678D108M016DM3DE3.pdf | |
| ETXH201VSN122MA40S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | ETXH201VSN122MA40S.pdf |