| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2103V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210K OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2103V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2103V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210k | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2103V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2103V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2103V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2103V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2103V.
| MAL214691105E3 | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | MAL214691105E3.pdf | |
| LQSW6121MELZ30 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LQSW6121MELZ30.pdf | |
| LGM2W821MELC45 | 820µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGM2W821MELC45.pdf | |
| UVR1J472MRD | 4700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1J472MRD.pdf | |
| MLP662M050EA0A | 6600µF 50V Aluminum Capacitors FlatPack, Tabbed 62 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | MLP662M050EA0A.pdf | |
| 35MS510M5X5 | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 35MS510M5X5.pdf | |
| 227SAK010M | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.809 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227SAK010M.pdf | |
| ELXV6R3ETD681MJ16S | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ETD681MJ16S.pdf | |
| MAL216061101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216061101E3.pdf | |
| 380LQ391M250J032 | SNAPMOUNTS | 380LQ391M250J032.pdf | |
| B43601B5127M62 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 900 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B5127M62.pdf | |
| ESMQ3B1VSN102MR50W | 1000µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ3B1VSN102MR50W.pdf | |
| UVZ2A471MHH | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A471MHH.pdf | |
| MVY50VC221MJ10TP | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | MVY50VC221MJ10TP.pdf | |
| GRM31CR61E106MA12L | 10µF 25V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM31CR61E106MA12L.pdf |