| Manufacturer Part Number: | ERJ-P6WF2100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 210 OHM 1% 1/2W 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERJ-P6WF2100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERJ-P6WF2100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERJ-P6W Series Anti-Surge Thick-Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERJ | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 210 | |
| Tolerance | ±1% | |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W | |
| Composition | Thick Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding | |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) | |
| Supplier Device Package | 0805 | |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | |
| Height | 0.030" (0.75mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERJ-P6WF2100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERJ-P6WF2100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERJ-P6WF2100V is new and unused, you can buy ERJ-P6WF2100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERJ-P6WF2100V.
| 381LX223M016J452 | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX223M016J452.pdf | |
| UPJ1K680MPD1TD | 68µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K680MPD1TD.pdf | |
| 865080653016 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080653016.pdf | |
| UPB1A222MHD1TO | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UPB1A222MHD1TO.pdf | |
| 35YXG56M6.3X11 | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 35YXG56M6.3X11.pdf | |
| EEU-FC1E391B | 390µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E391B.pdf | |
| UCY2D220MPD | 22µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2D220MPD.pdf | |
| MAL211633471E3 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211633471E3.pdf | |
| MALREKB00FE215X00K | 15µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 17.68 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00FE215X00K.pdf | |
| UPA1A682MHD | 6800µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPA1A682MHD.pdf | |
| 380LQ391M250H022 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 510 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ391M250H022.pdf | |
| 450USC180MEFCSN30X30 | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 450USC180MEFCSN30X30.pdf | |
| B43508B2827M60 | 820µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 140 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2827M60.pdf | |
| 672D127F100ET3D | 120µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 680 mOhm @ 120Hz | 672D127F100ET3D.pdf | |
| B43601C9337M87 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601C9337M87.pdf |